fbpx
Přeskočit na obsah

Michael Strýc a jeho příprava na sezónu

Michael Strýc zažívá letos opět úspěšnou střeleckou sezónu, na kterou se mimo střelnice připravuje i v Gymu. Rozhodli jsme se s ním udělat na téma závodní střelba krátký rozhovor.

1. Michaeli jak si se dostal ke sportovnímu střílení (IPSC)?

Během mé služby v AČR., kde jsem sloužil v elitní průzkumné jednotce, byla součástí výcviku i střelecká příprava ze všech pěchotních zbraní od pistole až po RPG. Chtěl jsem se v této disciplíně posunout dál, tak bylo přirozené, že jsem se dostal ke sportovní střelbě.

2. Jak je důležitá fyzická příprava?

Je nesmírně důležité, aby závodník byl připraven nejen po střelecké stránce, ale i mentální a fyzické, jen tak je konkurenčně schopný. V dnešní době, je běžné mít na soutěži 100 až 150 soupeřů a každé sebemenší zaváhání vás stojí lepší umístění.

3. Kolikrát týdně a jakým způsobem trénuješ?

To záleží na tom, zda jsem jsem před závody nebo v přípravě. Mohu Vám nastínit můj týden obecně:
Pondělí, středa, pátek mám střeleckou přípravu, v úterý jedu silový trénink, především shyby, bench press, dřepy, přitahování závaží na laně apod. Ve čtvrtek využívám kruhový trénink, vytvořím si 10 stanovišť zaměřených na celé tělo a snažím se jet ve vyšší tepové frekvenci. Sobota pro mě znamená kombinace boxu se sprinty, zde se pohybuji v anaerobní pásmu.

4. A jak se Michaeli cvičí v Avalonu?

Pro mě je zde ideální prostředí, kde mohu využívat spoustu fitness pomůcek, které při své specifické přípravě potřebuji. Navíc se tu také potkávám se zajímavými lidmi, kteří mě dobíjí i psychicky.

Michaelův profil a všechny jeho úspěchy naleznete zde.

Sdílet příspěvek