fbpx
Přeskočit na obsah

Imunita na prvním místě

Máte sedavé zaměstnání? Nevíte, co v pracovním dni dřív a všechno Vám padá na hlavu? Už jedete z posledního a cítíte že potřebujete zvolnit? Cítíte se každé ráno úplně nepoužitelný?

Lidský organismus neumí sám od sebe vyrábět některé vitamíny, látky, které tělo potřebuje pro správné fungování a hlavně k obranyschopnosti, tyto látky můžeme doplnit správným jídelníčkem nebo výživovými suplementy. Jste v tréninku a přemýšlíte nad tím, jak doplnit tělu ty správné minerály pro regeneraci svalů a těla?

Proč je pohyb prospěšný pro zdraví? Udržuje nás v dobré náladě, jsme odolní vůči virům a lépe zvládneme stres. Takže proč si pohyb odpírat. Všichni si přejeme být zdraví.

Denně vystavujeme naše tělo i mysl s hrozbami virů, stresu a zákeřností běžného života. Na to, abychom udrželi svou obrany schopnost na 100 % úrovni, je zásadní si uvědomit, že naše mysl a tělo není stroj nezvládne tohle bez naší pomoci. A přitom je to tak jednoduché!

Je načase něco změnit, trochu vypnout hlavu a doplnit tělu vitamíny o které volá!

Vitamin D

Je nezbytně důležitý pro normální fungování lidského těla. Vitamín D je zodpovědný za zdravou pokožku, odolnost proti stresu a silnou obranyschopnost. Získává se ze slunečného záření a z potravin jako jsou – ryby, mořské plody, ústřice, mléko, vejce.

Pokud máte nedostatek příjmu těchto potravin, můžete vitamin D doplnit i ve formě kapslí, které pokryje denní příjem.

Vitamin C

Vitamínu C podporuje regeneraci, zvyšuje obranyschopnost a prevenci proti nemocem. Je rozpustný ve vodě a denně bychom měli přijmout 80 – 100 mg.

Všichni dobře víme, že vitamin c je obsažený v citrusech. Víte, že se také hojně vyskytuje v zelenině jako je paprika, růžičková kapusta, brambory, květák a brokolice?

Vitamin C přispívá ke:

  • snížení únavy a vyčerpání
  • napomáhá ke vstřebávání železa
  • má antioxidační vlastnosti

Vitamin E

Vitamin E (tokoferol), který zvyšuje odolnost těla proti virům a bakteriím! Doporučuje se přijímat okolo 8 – 12 mg denně.

Zdrojem vitaminu E jsou především rostlinné potraviny. Nalezneme ho především v mandlích, kešu, olivovém oleji, mrkvi, špenátu. Velmi vysoké množství je v arašídech a vlašským ořechu.

Vitamin E pomáhá:

  • proti volným radikálům
  • pozitivně působí na nervový systém
  • pomáhá snižovat cholesterol
  • chrání před oxidačním stresem

Sdílet příspěvek