Proč u nás cvičíte na strojích značky Grün Sport a jak poznat kvalitní stroj

Co by vás mělo zajímat u posilovacích strojů a jaké jsou ty v Avalon Fitness

Posilovací stroje – nedílná součást fitness. Jenže není stroj jako stroj a pro to, aby naplnil všechna očekávání zákazníka, musí být pro výrobu správně zvoleny materiály, technologie, biomechanika a z toho vyplývající bezpečnost, ale v neposlední řadě i design. Všechny tyto faktory sladit vyžaduje znalosti, zkušenosti, kreativitu a preciznost výrobce. 

Protože víme, že pro náš úspěch na kvalitě strojů velice záleží, je Avalon Fitness vybaveno výhradně stroji značky Grünsport. Stejně tak, jako se vyvíjí trendy v posilování, vyvíjí se celá léta i výroba strojů této značky. Prestiž výrobků garantuje dlouholetá tradice, pravidelná účast na největším veletrhu fitness v Evropě FIBO, úspěchy na velertrhu Sport Prague a certifikát udělený ministerstvem průmyslu ČR. Značka je na českém trhu již 25 let a v loňském roce tedy oslavili čtvrtletní výročí plné radosti z úspěchu. 

Vzájemná spolupráce mezi Avalon Fitness a Grünsport je výjimečná hned z několika důvodů. 

Dokážeme společně vyvíjet novinky

Dáváme prostor novým nápadům, díky kterým vznikají lepší unikátní stroje. Ukázkovým příkladem je jedinečná série, kterou jsme na podzim tohoto roku vybavili naše fitness, a okamžitě si tyto stroje získaly velkou oblibu. 

Na proces výroby máme možnost dohlížet

V průběhu realizace zakázky jezdíme na pravidelné návštěvy do výrobní haly a proces tak sledujeme. Víme, že se naše stroje vyrábí opravdu poctivě a kvalitně, osobně se totiž známe s lidmi, kteří je vyrábí od samého počátku. 

Stroje v provozu podléhají pravidelným servisním prohlídkám 

Zpětně tak výrobce ověřuje správnou funkčnost a provádí údržbu, případně opravuje závady, které vznikají například únavou materiálu nebo nepřiměřeným zacházením. Díky tomu pro Vás udržujeme stroje stále maximálně funkční a bezpečné. 

Na závěr ro Vás máme pár rad, jak poznat kvalitní stroj, na kterém se Vám bude nejen dobře cvičit, ale ve kterém se také můžete cítit bezpečně.

Co by Vás u stroje mělo zajímat? 

  1. Kvalita provedení – stroj musí být kvalitně konstrukčně zpracován. Všechny kladky a závaží musí být dostatečně zajištěny proti uvolnění nebo stržení. Při cvičení dochází k velkému přesunu energie ze stroje na člověka a naopak. Při závadě by tedy mohlo dojít k vážnému poranění. Stroje proto musí být konstruovány tak, aby dokázaly odolat mnohem větší, než maximální možné zátěži při cvičení.
  2. Stabilita stroje – každý stroj musí mít dostatečnou váhu své statické základny tak, aby při cvičení nedošlo k posunutí nebo dokonce převrácení stroje.
  3. Biomechanika stroje – stroj by měl být konstruován tak, aby byl v souladu s přirozenými pohyby lidského těla. Pokud toto konstrukce stroje nedovoluje, dochází k neadekvátnímu zatěžování pohybového aparátu, které vede k jeho traumatizaci. Aby byl cvik správně proveden, musí být u stroje například správné uložení opěrek, nastavení kladek, délka ramen a podobně. Případně musí být tyto části nastavitelné tak, aby na nich mohl cvičit kdokoli, bez ohledu na jeho tělesné proporce. 
  4. Optimální rozložení váhy – stroj musí být optimálně silově vyvážen tak, aby na něm mohli cvičit začátečníci i profesionálové. Váha například nemusí být dostačující, pokud je stroj příliš převodovaný. 
  5. Všechny tyto parametry perfektně splňují stroje značky Grün Sport, a tvoří proto nedílnou součást Avalon Fitness.

Provozní doba

Po-Pá: 6.00 - 22.00 hod

So-Ne: 8.00 - 22.00 hod

Ceník služeb

VSTUP
Fitness, box,
aerobní cvičení
100 Kč
Fitness, box,
aerobní cvičení
do 15:00 (odchod do 16:00)
90 Kč
Avalon Cross 170 Kč
student (s platným průkazem) 80 Kč
dítě (do 10ti let) 60 Kč
Osobní trenér 500 Kč / hod
Tréninkový plán 1000 Kč


MĚSÍČNÍ PERMANENTKA 750 Kč
fitness, box,
aerobní cvičení
ROČNÍ PERMANENTKA 6600 Kč
fitness, box,
aerobní cvičení
ROČNÍ PERMANENTKA
(měsíční splátky)
650 Kč
fitness, box,
aerobní cvičení