Klaďte důraz na bílkoviny

Je skutečně kalorie jako kalorie? Ne vždy, protože kalorie z různých druhů potravin mohou ovlivňovat vaše výsledky různým způsobem. Tuk obsažený v potravě je například silnější tvůrce tuků v těle než proteiny nebo sacharidy. Jistě i po cukrech můžete ztloustnout, ale ony vám přímo dodávají energii pro trénink. Bílkoviny? Ty budují svaly. Tuk toto nedělá, ale není také bez užitku. Přiměřené množství podporuje vstřebávání vitamínů a pomáhá při tvorbě hormonů. Pokud se ale pokoušíte vyrýsovat, musíte příjem tuků minimalizovat. Proteiny nejenom budují svalovou hmotu, ale také zrychlují metabolismus.

Tělo při trávení bílkovin spaluje více kalorií než při zpracování sacharidů nebo tuků. Tyto kalorie vyjadřují tzv. termogenní účinky potravy. To je také hlavním důvodem, proč je výsledkem diet bohatých na bílkoviny vyšší ztráta tuků než u diet na bílkoviny chudých, i když je kalorický příjem u obou diet stejný.

Udělejte následující: Tuto radu bychom mohli opakovat stále: jezte minimálně 2,2 gramy bílkovin na 1 kg tělesné váhy denně. Vaším hlavním zdrojem proteinů by mělo být libové maso (drůbeží, hovězí steak, kuřecí prsíčka, tuňák), vaječný bílek (žloutek obsahuje tuky, a proto ho musíte většinou odstranit, pokud chcete vyrýsovat), proteinové koncentráty (syrovátková bílkovina a kasein), nízkotučné sýry. Příjem tuku omezte na 20 – 30 % kalorického příjmu denně.

Provozní doba

Po-Pá: 6.00 - 22.00 hod

So-Ne: 8.00 - 22.00 hod

Ceník služeb

VSTUP
Fitness, box,
aerobní cvičení
100 Kč
Fitness, box,
aerobní cvičení
do 15:00 (odchod do 16:00)
90 Kč
Avalon Cross 170 Kč
student (s platným průkazem) 80 Kč
dítě (do 10ti let) 60 Kč
Osobní trenér 500 Kč / hod
Tréninkový plán 1000 Kč


MĚSÍČNÍ PERMANENTKA 750 Kč
fitness, box,
aerobní cvičení
ROČNÍ PERMANENTKA 6600 Kč
fitness, box,
aerobní cvičení
ROČNÍ PERMANENTKA
(měsíční splátky)
650 Kč
fitness, box,
aerobní cvičení