Sweat it out!

Chceš to ze sebe dostat? Chceš si sáhnout na dno? Chceš to prostě vypotit?
Sweat It Out je cvičební jednotka zaměřená na celé tělo a je založena na metodě „maximálního intervalového tréninku.“ Při klasickém intervalovém tréninku cvičíte v krátkých intenzivních intervalech a s delšími pauzami mezi sériemi. Cílem je zvýšit fyzičku a pálit tuky.
Při maximálním intervalovém tréninku cvičíte v 3 minutových intervalech na maximum s 30ti sekundovými pauzami mezi sériemi. Tento trénink prověří vaší vůli, protože je velmi intenzivní a s krátkými pauzami.
Dokaž, že se nebojíš a zkus to.

Do you wanna let it all out? Do you wanna reach the end of your ro­pe? Do you wanna Sweat It Out?
Sweat It Out is a total body workout. Training is based on a fitness method called "max interval training." In traditional interval training, you exercise at a very intense pace for a short period of time, and then rest for longer periods in between. The idea is to increase your areobic fitness level.
Max interval training has you work as hard as you can for 3-minute intervals, with 30-second periods of rest in between. This is a hard fitness training that requires you to work out at a very high intensity level with little rest in between.
Are you brave enough to try it?

Začátek lekce 08/05/2018 18:30
Konec lekce 08/05/2018 19:30
Maximální počet Neomezený
Obsazeno 0
We are no longer accepting registration for this event

Provozní doba

Po-Pá: 6.00 - 22.00 hod

So-Ne: 8.00 - 22.00 hod